Foto hodiniek: Casio | Grafická úprava: Redakcia topdeals.sk

Hodinky majú okrem základnej funkcie zobrazovania času aj ďalšiu úlohu. Sú dôležitou súčasťou outfitu. Či už hľadáš elegantné hodinky k obleku, alebo hodinky na každý deň, v našom článku si určite prídeš na svoje. V tomto sme sa zamerali konkrétne na pánske hodinky s cenovkou do 100 eur.

Toto je top 10 pánskych hodiniek do 100 eur

Vybrali sme pre teba niekoľko cenovo dostupných modelov, ktoré sú výbornou voľbou. Ku každému z nich sme doplnili základné informácie a stručnú recenziu.

Ako sme vyberali najlepšie pánske hodinky do 100 eur

V našej redakcii nám mimoriadne záleží na tom, aby sme vám, našim čitateľom, odporúčali len tie najlepšie možné produkty. Také, ktoré by sme si skutočne aj sami zakúpili, prípadne ich odporúčili našej rodine či známym.

Základom zostavovania našich rebríčkov je preto vždy dôkladný prieskum trhu. Každému zverejnenému rebríčku najlepších produktov venujeme desiatky hodín. Všetky produkty sú pred zverejnením na našej stránke detailne porovnávané a vyberané. Najdôležitejší je pre nás pomer ceny a výkonu a spoľahlivosť produktu, plusom je overená značka, resp. výrobca.

Niektoré produkty obšírne testujeme aj priamo u nás v redakcii. Navyše máme možnosť nahliadnuť do renomovaných spoplatnených testov a rebríčkov, či už slovenských alebo zahraničných.

Neexistuje veľa produktov, ktoré nemajú absolútne žiadne negatíva. My ich preto vždy poctivo hľadáme za teba. Vyzdvihujeme pozitíva produktu a férovo ťa upozorníme na jeho negatíva.

Casio Duro

Casio Duro pánske hodinky
Foto hodiniek: Casio

Priemer púzdra: 44 mm | Materiál remienka: kaučuk

Hodinky značky Casio sú dôkazom toho, že kvalitné hodinky nemusia byť vôbec drahé. Medzi mimoriadne úspešné hodinky s nízkou cenovkou a logom Casia patria napríklad modely F91W alebo A168. Teraz Casio prichádza s ďalšími hodinkami, ktoré toho okrem dostupnej ceny ponúkajú viac než dosť. Či už podarený dizajn, kvalitu spracovania alebo funkcie. Tentokrát však nejde o digitálky, ale o analógové diverky (potápačské hodinky).

Casio Duro boli predstavené ešte v roku 2011. Ich základom je spoľahlivý japonský quartz strojček v 44 milimetrovom oceľovom púzdre. Už na prvý pohľad zaujme práve detailne opracovaný povrch púzdra. Kvalita oceľového púzdra je porovnateľná skôr s drahšími potápačskými hodinkami, takisto aj celkové spracovanie hodiniek. Aj to jeden z dôvodov, prečo sú tieto pánske hodinky tak obľúbené aj medzi zberateľmi hodiniek, ktorými sú Casio Duro často označované ako najlepšie lacné hodinky.

Remienok je z kaučuku. Ide o na dotyk príjemný, hladký materiál. Je oveľa ľahší ako oceľový a nosí sa komfortne.

V roku 2020 do tejto modelovej rady pribudli dve ďalšie farebné varianty. Modrá verzia a verzia s „pozláteným“ ciferníkom. Následne pribudlo niekoľko ďalších modelov, medzi nimi napríklad aj takzvaná „pepsi“ verzia s modro-červeným ciferníkom.

Budú Casio Duro novou klasikou? Čas ukáže. No už teraz ide o naozaj výnimočné hodinky, o čom svedčí aj ich mimoriadny úspech medzi komunitou hodinkových nadšencov.

Casio A168WG-9EF

Casio A168WG-9EF pánske hodinky
Foto hodiniek: Casio

Priemer púzdra: 37 mm | Materiál remienka: oceľ

Možno budeš prekvapený, ale tieto hodinky od Casia patria k najpredávanejším hodinkám vôbec. Prečo je tomu tak? Pokúsme sa to spolu zistiť…

V prvom rade ide o nestarnúcu klasiku. Tieto hodinky vyzerali, vyzerajú a aj budú vyzerať dobre vďaka svojmu legendárnemu dizajnu. Dnes už ich síce radíme do kategórie retro hodiniek, no práve aj to prispieva k ich obľúbenosti.

Hodinky však nie sú o dizajne. Prioritou je zobrazenie času a funkcie, no a práve to je ďalšou silnou stránkou hodiniek Casio A168WG-9EF. Nechýbajú užitočné funkcie ako stopky, alarm alebo automatický kalendár. Bezproblémovú viditeľnosť v tme zabezpečí LED podsvietenie displeja. Určite poteší aj ich vodeodolnosť.

Spomínaný automatický kalendár je skvelou vychytávkou, vďaka ktorej bude dátum na tvojich hodinkách vždy aktuálny. Platí to pre počty dní mesiacov, ale aj priestupné roky.

Ďalšou výhodou týchto hodiniek je prekvapujúco dlhá výdrž batérie. S jednou batériou ti s prehľadom vydržia fungovať aj niekoľko rokov. Približná doba výdrže sa pohybuje niekde na úrovni okolo 7 rokov.

Púzdro týchto hodiniek má priemer 37 milimetrov a je z ocele. Remienok má šírku 18 milimetrov. Ich nosenie je pohodlné, a to aj vďaka menšej hmotnosti 50 gramov.

Poháňané sú takisto japonským quartz strojčekom. Okrem toho, že sú aj vodeodolné, naozaj niečo vydržia. Sú tak vhodné aj do drsnejšieho prostredia.

Nevýhodou je, že s ich priemerom púzdra 37 mm môžu byť pre niektorých mužov trochu malé.

Stále však platí, že hodinky Casio A168WG-9EF sú ideálnym darčekom pre každého, kto miluje retro štýl. Pre každého preto, lebo ide o unisex hodinky, sú tak vhodné pre mužov aj ženy.

Citizen BM8470-11EE

Citizen BM8470-11EE pánske hodinky
Foto hodiniek: Citizen

Priemer púzdra: 42 mm | Materiál remienka: textil

Možno hľadáš niečo modernejšie a zároveň nie príliš formálne. Skvelou voľbou je napríklad tento model japonskej značky Citizen s textilným remienkom.

Ide o hodinky, ktoré sú poháňané strojčekom Eco-Drive. Eco-Drive je obľúbený strojček priamo z „dielne“ značky Citizen, ktorý hodinky poháňa energiou zo svetla (akéhokoľvek, prírodného aj umelého). Číselník hodiniek so strojčekom Eco-Drive je vyrobený z materiálov, ktoré prepustia svetlo. Pod číselníkom sa nachádza solárny panel, ktorý energiu zo svetla mení na potrebnú elektrickú. Tá sa ukladá do akumulátora, ktorý následne slúži ako zdroj energie na pohon hodiniek. Dobre premyslené, čo povieš?

Hodinky Citizen BM8470-11EE ponúkajú rezervu energie až 180 dní. To znamená, že ak budú plne nabité, budú fungovať ešte ďalších 6 mesiacov bez toho, aby boli nabíjané, resp. aby by boli opäť vystavené svetlu. Čiže napríklad vtedy, keď hodinky odložíš a nebudeš ich nejaký čas nosiť.

Púzdro týchto hodiniek je vyrobené z ocele a má priemer 42 milimetrov. Užitočnou funkciou je day-date zobrazenie, čo znamená zobrazovanie aktuálneho dňa a dátumu zároveň. Nechýba ani vodeodolnosť do 10 barov / 100 metrov.

Festina 20560/5

Festina 20560/5 pánske hodinky
Foto hodiniek: Festina

Priemer púzdra: 45 mm | Materiál remienka: oceľ

Športová elegancia. Aj tak by sa dali jednoducho opísať tieto hodinky od Festiny.

Ak hľadáš hodinky do 100 eur, ktoré ťa budú dobre reprezentovať, výberom hodiniek Festina 20560/5 určite neurobíš chybu. Je jedno, či budeš mať na sebe práve oblek alebo tričko a rifle, tento kúsok vždy skvelo podčiarkne tvoj charakter.

Okrem toho, že sa hodia ku každému outfitu, sú tieto pánske hodinky technicky prepracovaným kúskom. Ponúknu toho veľa zaujímavého. Okamžite zaujmú svojím ciferníkom, v tomto prípade hlavne chronografom a viacerými možnosťami merania času. Nechýba ani zobrazenie aktuálneho dňa v mesiaci. Navyše sú vodeodolné, konkrétne do 10 barov / 100 metrov.

Púzdro aj remienok hodiniek je vyrobené z ocele. S rozmerom púzdra 45 milimetrov sa tieto Festiny radia do kategórie väčších hodiniek.

Michael Kors MK8281

Michael Kors MK8281 pánske hodinky
Foto hodiniek: Michael Kors

Priemer púzdra: 45 mm | Materiál remienka: oceľ

Michael Kors je známa luxusná módna značka pochádzajúca z Ameriky. Okrem oblečenia v jej ponuke nájdeš napríklad aj rôzne doplnky či práve hodinky.

Pokiaľ hľadáš pánske hodinky, ktoré je takmer nemožné prehliadnuť, práve si ich našiel. Tieto hodinky skrátka pútajú viac pozornosti ako ktorékoľvek iné na tomto zozname. To však nemusí byť každého šálka kávy. No ak máš rád extravagantné a luxusne pôsobiace veci, toto je tá správna voľba pre teba.

S priemerom 45 milimetrov ide o veľké a ťažšie hodinky. Púzdro aj remienok je z ocele a v zlatej farbe.

Potešia aj stopky či ukazovateľ aktuálneho dňa v mesiaci.

Casio GA-2100

Casio GA-2100 pánske hodinky
Foto hodiniek: Casio

Priemer púzdra: 45 mm | Materiál remienka: kaučuk

Ďalšia pomerne nová a mimoriadne úspešná séria hodiniek Casio, resp. G-Shock. Vo svete hodinkových nadšencov si tieto hodinky vyslúžili prezývku „CasiOak“, a to z dôvodu, že ich tvar pripomína kolekciu hodiniek Royal Oak luxusnej značky Audemars Piguet.

V tomto prípade však nejde o luxusné automatické hodinky, ale o akýsi hybrid, na aký sme u G-Shockov zvyknutí.

Mimoriadnu obľúbenosť série GA2100 dokazuje aj to, že zohnať ich nie je vôbec ľahkou úlohou. Obzvlášť to platilo počas prvých mesiacov predaja, kedy boli „CasiOak“ takmer všade vypredané. V niektorých krajinách tomu tak je dodnes.

Ich dizajn pôsobí sebavedomo a viac nóbl. Už na prvý pohľad je síce zrejmé, že ide o G-Shocky, no napriek tomu sa tento model dosť odlišuje. Dizajnovo skrátka nejde o G-Shocky, na aké sme boli doteraz zvyknutí. A to v dobrom slova zmysle.

Pokiaľ ide o ostatné, „CasiOaky“ ostávajú G-Shockmi. Bohaté na užitočné funkcie a poriadne odolné. Samozrejmosťou je aj vodotesnosť do 200 metrov.

Čo sa týka veľkosti hodiniek Casio GA2100, s priemerom púzdra 45 milimetrov ide o hodinky väčších rozmerov. Púzdro je však tenké a hodinky sú tak prekvapivo ľahké (iba obdivuhodných 51 gramov!). Remienok je príjemný na nosenie, tak, ako sme na to pri G-Shockoch zvyknutí. Vyrobený je z kaučuku.

Hľadáš čo najkvalitnejšie pánske hodinky do 100 eur? Tieto výnimočné G-Shocky by si mal rozhodne zvážiť.

Fossil JR1354

Fossil JR1354 pánske hodinky
Foto hodiniek: Fossil

Priemer púzdra: 50 mm | Materiál remienka: koža

Fossil je obľúbenou americkou značkou hodiniek a rôznych módnych doplnkov. V ponuke Fossil hodiniek nájdeš niekoľko cenovo dostupných hodiniek, ktoré vynikajú svojou kvalitou spracovania.

Tento model zaujme svojím jednoduchým, minimalistickým dizajnom, ktorý zároveň pôsobí elegantne. Hodí sa tak ku všetkým typom outfitov.

S veľkosťou púzdra až 50 milimetrov ide o veľké hodinky. Remienok je kožený a má šírku 24 milimetrov. Sú vodeodolné, a to do 10 barov / 100 metrov. Čerešničkou sú chronograf a dátumovka.

Timex Weekender

Timex Weekender pánske hodinky
Foto hodiniek: Timex

Priemer púzdra: 38 mm – 40 mm | Materiál remienka: koža

Timex je americký výrobca hodiniek s bohatou históriou. V jeho ponuke nájdeš aj niekoľko lacnejších hodiniek, ktoré svojou kvalitou ani zďaleka nezaostávajú. Práve naopak, kvalitou spracovania sú porovnateľné aj s niekoľkonásobne drahšími hodinkami iných výrobcov.

Jedným z ikonických modelov Timexu je práve Weekender. Dostupný je v rôznych farebných kombináciách a s viacerými typmi remienkov. V 38 alebo 40 milimetrovej verzii.

Ich minimalistický dizajn si jednoducho zamiluješ. Rozhodne však nejde o hodinky k obleku. Timex Weekender sú skôr neformálnymi hodinky na každodenné nosenie.

Je len málo pánskych hodiniek do 100 eur, ktoré ti môžeme odporučiť s takou istotou ako Timex Weekender.

Casio A158WA-1

Video: Recenzia lacných digitáliek Casio A158WA-1 [anglicky]

Priemer púzdra: 33 mm | Materiál remienka: oceľ

Hľadáš čo najlacnejšie kvalitné hodinky? Tieto digitálky od Casia by ťa mohli zaujímať…

Casio EFV-540DC-1AVUEF

Casio EFV-540DC-1AVUEF pánske hodinky
Foto hodiniek: Casio

Priemer púzdra: 44 mm | Materiál remienka: oceľ

Edifice je samostatná rada hodiniek značky Casio. V jej ponuke nájdeš hlavne športovo-elegantné modely.

Tieto hodinky sú ideálne na každodenné nosenie. Hodia sa k obleku, no budú dobrým spoločníkom napríklad aj počas tvojich športových aktivitách.

Na prvý pohľad zaujmú retrográdnym chronografom. Sú výnimočne bohaté na funkcie a možnosti merania času. Ručičky majú luminiscenčnú úpravu, vďaka čomu ich uvidíš aj v tme. Nechýba napríklad ani dátumovka či vodeodolnosť do 100 metrov.

Kde kúpiť pánske hodinky do 100 eur

Tip: Pozri si práve zľavnené pánske hodinky na týchto e-shopoch: