Foto slúchadiel: Philips | Grafická úprava: Redakcia topdeals.sk

Kontrolovať hlasitosť je fajn, ale čo tak kontrolovať ticho? Áno, aj to sa dá so slúchadlami s aktívnym potláčaním okolitého hluku.

Priprav sa však na to, že nebudú lacné. Nemusia však byť predražené…

Dôkazom toho je aj tento kúsok od Philipsu. Za menej ako 100 eur ti toho ponúkne v rámci svojej cenovej kategórie veľmi veľa.

Pozrime sa spolu na to, čím tieto slúchadlá z dielne Philipsu zaujmú, ale aj na ich negatíva.

Neskutočný deal! Philips TAH8505BK teraz za rekordne nízku cenu

V čase písania tohto článku kúpiš slúchadlá s aktívnym potláčaním hluku Philips TAH8505BK s cenou nižšou ako 80 €!

Tip: Skontroluj si aj cenu na Alza.sk 🛒 či Mall.sk 🛒.

2 hodiny nabíjania, 30 hodín počúvania

Plné nabitie batérie týchto slúchadiel trvá okolo dvoch hodín. Následne ich môžeš používať na prehrávanie či telefonovanie až po dobu 30 hodín.

V prípade, že si zapneš funkciu aktívneho potláčania vonkajšieho hluku, výdrž batérie sa bude pohybovať na úrovni okolo 25 hodín.

Ak sa práve ponáhľaš z domu, ale slúchadlá si chceš vziať so sebou, môžeš využiť jednu z dvoch funkcií rýchleho nabíjania. Prvou je bleskové nabitie, druhému sa hovorí rýchle nabitie. Bleskovým nabitím, ktoré trvá 5 minút, získaš cca 2 hodiny počúvania a tým rýchlym, ktoré trvá 15 minút, približne 6 hodín ďalšej radosti z hudby či telefonovania bez okolitého hluku.

Vychutnaj si hudbu naplno. Bez okolitého hluku

Funkcia aktívneho potláčania vonkajšieho hluku tu už nejakú dobu je. Dlho však bolo zvykom, že ňou disponovali len drahé modely výrobcov. Pri cene pod 80 eur sa ale už dá hovoriť o cenovo dostupnejších slúchadlách. A práve preto sú Philips TAH8505BK tak trochu výnimočné…

Pomôžu ti izolovať sa od okolitého ruchu. Tak, aby si si svoju obľúbenú hudbu vychutnal ešte viac ako kedykoľvek predtým.

Prekáža ti cestou do práce hluk autobusu? A potom rušní kolegovia v práci? Podobné okolité zvuky odteraz stíšiš jediným dotykom. A ak nechceš okolité zvuky stíšiť úplne, zvoľ režim zachovania pozornosti. To sa hodí napríklad pri prechádzke ulicou. Budeš tak mať prehľad o tom, čo sa okolo teba deje.

Ako fungujú slúchadlá s aktívnym potláčaním hluku? „Tieto slúchadlá sú vybavené mikrofónmi, ktoré zaznamenávajú zvuky z okolia a na základe nich vytvárajú protihlukový signál. Zachytené zvuky sú filtrované a invertované, výsledné zvukové vlny majú teda opačnú fázu ako prichádzajúce zvuky. Upravený signál je primiešaný do prehrávaného záznamu, a pri stretnutí s pôvodným hlukom sa obe vlnenia interferencií vyrušia.“, uviedol dTest vo svojom článku „Jak vybrat sluchátka“.

S dobrým komfortom

Mäkkučké náušníky nielen účinne blokujú okolitý hluk, ale zároveň prispievajú ku komfortu týchto slúchadiel. Nosia sa veľmi pohodlne.

Ľahko nastaviteľný hlavový oblúk s nízkou hmotnosťou je úplne hladký. Slúchadlá tak budú vyhovovať aj ľuďom s dlhšími vlasmi – nezachytávajú sa do nich.

Tieto slúchadlá sú navyše skladateľné. Jednoducho sa ti tak zmestia napríklad do batoha. Bonusom je praktické púzdro, ktoré je dodávané spolu so slúchadlami.

Zvuk, ktorý prekvapí

Ak hľadáš slúchadlá, ktoré ti ponúknu poriadny hudobný zážitok za super cenu, toto je ideálna voľba. Ide totiž o slúchadlá so zvukom s vysokým rozlíšením.

Naplno si s nimi tak vychutnáš aj bezstratovú kvalitu zvuku. Tú dnes už nájdeš napríklad aj na niektorých streamovacích službách (napr. Apple Music či TIDAL).

Dotykové ovládanie aj hlasový asistent

Tak napríklad hlasitosť sa ovláda potiahnutím, zatiaľ čo funkciu aktívneho potláčania hluku zapneš alebo vypneš jediným dotykom. Rovnako jedným dotykom napríklad aktivuješ režim zachovania pozornosti.

Každodenný život ti tiež uľahčí podpora hlasových asistentov. Jeden dotyk a hlasový asistent načúva…

Nielen hudba, ale aj telefonáty

Philips myslel aj na hovory – v slúchadlách je zabudovaný kvalitný mikrofón, ktorý akusticky potláča ozvenu. Tvoj hlas tak bude počas telefonovania jasný a čistý.

A čo negatíva?

Pre niekoho môže byť nevýhodou neštandardné ovládanie dotykom.

Tip: Pozri si cenu slúchadiel Philips TAH8505BK na obľúbených slovenských e-shopoch Alza.sk 🛒 a Mall.sk 🛒.