Casio predstavilo nové g-shocky. Tieto však tak trochu vyčnievajú z jeho modelového radu. Stoja 1700 dolárov a vyzerajú ako zo sci-fi filmu.

Nové hodinky Casio G-Shock, s modelovým označením GMW-B5000TVB, ponúkajú ikonický hranatý vzhľad, na aký sme u g-shockov zvyknutí. Púzdro týchto však nie je vyrobené z plastu, ale z ultra-pevného a zároveň ultra-ľahkého titánu. Ponúkajú tak robustnosť, aká sa len tak nevidí. No s cenovkou, ktorá nie je pre každého.

Výnimočne odolné titánové púzdro má priemer 49,3 mm. Extra ochranu proti nárazom poskytne jeho živicový spodok, ktorý prípadné nárazy stlmí.

Môžeme v kľude povedať, že Casio na materiáloch v tomto prípade vôbec nešetrilo. Platí to aj pokiaľ ide o remienok týchto hodiniek. Ten, rovnako ako aj ich luneta, je vyrobený z titánu.

VIDEO: Prvý pohľad na nový model g-shockov, GMW-B5000TVB

Podľa slov Casia je tento model inšpirovaný virtuálnym svetom. Geometrickou kamuflážou pripomína dizajn týchto g-shockov predmety z hier. Hodinky skrátka pôsobia futuristicky a ako z iného sveta.

Samozrejme, nechýba ani množstvo užitočných funkcií. 5 denných budíkov, odpočet času, kalendár a veľa ďalšieho. O presnosť času sa postará technológia Multi-Band 6, ktorá na automatickú korekciu času využíva rádiové signály. Navyše je tu aj možnosť spárovania s aplikáciou, ktorá umožňuje prispôsobiť si rôzne nastavenia podľa seba.

Čo sa týka na batérie, G-Shock GMW-B5000TVB sú hodinky dobíjané solárnou energiou. No a bez svetla vydržia až dlhých 10 mesiacov. Samozrejmosťou je aj vodeodolnosť do 200 metrov.