Foto kolobežky: Lidl | Grafická úprava: Redakcia topdeals.sk

Obzeráš sa po novej elektrickej kolobežke, no nerád by si nakupoval z Číny? Elektrická kolobežka Doc Green EWA 6000 z Lidl.sk môže byť skvelou alternatívou. Za rozumnú cenu dostaneš výkonnú elektrickú kolobežku od overeného predajcu. Teraz je navyše lacnejšia ako kedykoľvek predtým!

Ideálna do mesta

Doc Green EWA 6000 je ideálna elektrická kolobežka do mesta. Rýchlo sa s ňou dostaneš do školy, práce či kdekoľvek, kam práve potrebuješ. Následne ju môžeš jednoducho zložiť tak, aby nezaberala veľa miesta – je totiž skladacia. Pokiaľ ide o jej hmotnosť, má okolo 13 kilogramov. Poteší aj jej stojan.

Foto: Elektrická kolobežka z Lidlu značky DocGreen je prakticky skladateľná a váži len 13 kilogramov

Maximálna rýchlosť

Do mesta sa hodí aj svojou rýchlosťou cca 20 km/h, ktorá je tak akurát na bezpečnú jazdu. Motor tejto elektrickej kolobežky má výkon 350 W. Čo sa týka batérie, ide o 36 V (7,5 Ah/270 Wh) Li-Ion akumulátor.

Bezpečnosť nadovšetko

O bezpečné brzdenie sa postarajú 2 nezávislé brzdové systémy. Vzadu je to mechanická kotúčová brzda, s ktorou sa brzdí ručnou pákou na riadidlách. Predné koleso pribrzdí elektrická brzda, ktorá je ovládaná pomocou menšej páčky na riadidlách.

K bezpečnej jazde prispieva aj hlučný zvonček či protišmykový dezén stupátka. Nechýba ani veľké množstvo reflexných prvkov, konkrétne ide o biele odrazky na riadidlách, žlté odrazky po stranách kolobežky a červené odrazky vzadu.

Foto: Protišmykový dezén stupátka, stojan kolobežky, zadná mechanická kotúčová brzda, zadné osvetlenie a reflexný prvok

Displej áno, appka nie

O aktuálnej rýchlosti a stave batérie kolobežky ťa bude informovať farebný LCD displej.

Foto: Elektrická kolobežka DocGreen EWA 6000 a jej farebný LCD displej

Prekvapí absencia vlastnej aplikácie. Na druhej strane, pre niekoho to môže byť výhodou. Kolobežka sa totiž dá plnohodnotne používať aj bez akejkoľvek otravnej registrácie ako tomu tak je pri niektorých čínskych kolobežkách.

Výdrž batérie ťa nesklame

S dojazdom až približne 22 kilometrov sa slabej výdrže batérie obávať nemusíš. Jej stopercentné nabitie potom trvá okolo 5 hodín.

Ďalšie technické údaje

Rozmery kolobežky v rozloženom stave (v cm): 108 x 43 x 114

Rozmery kolobežky v zloženom stave (v cm): 108 x 43 x 49

Veľkosť kolies: 8,5″

Maximálna nosnosť: približne do 100 kg

Certifikáty: CE/GE

Rýchla recenzia alebo prečo (ne)kúpiť?

Prečo kúpiť
  • Kvalitné spracovanienPodarený dizajnnSlušný výkon a dojazdnKotúčová brzdanPrakticky skladateľnánAkumulátor je vymeniteľnýnFarebný displej zobrazujúci rýchlosť a stav batérienBezpečnostné prvky a protišmyková úprava stupátkanOverený predajcanDobrá cena
Prečo kúpu zvážiť
  • Chýba tempomatnTrochu slabší výkon počas jazdy do strmejšieho kopca